Što Radimo

Fizikalna terapija

Fizikalna terapija, također poznata kao fizioterapija, je medicinska disciplina koja koristi fizičke metode, kao što su terapijske vježbe, masaža, elektroterapija i druge tehnike, kako bi se rehabilitirali pacijenti koji imaju probleme s pokretljivošću ili funkcijom tijela zbog ozljeda, bolesti ili drugih stanja.

Cilj fizikalne terapije je poboljšati funkciju tijela, smanjiti bol, povećati snagu i fleksibilnost te poboljšati kvalitetu života pacijenata.

Individualno prilagođeni tretmani, uzimajući u obzir specifične potrebe i ciljeve rehabilitacije mogu biti ključni u procesu oporavka nakon ozljeda, operacija ili kod kroničnih stanja.

(klikni za više informacija)

Posttraumatska i postoperativna rehabilitacija

Posttraumatska rehabilitacija odnosi se na proces rehabilitacije nakon ozljede, kao što su frakture, uganuća ili ozljede ligamenata ili mišića. Cilj ove vrste rehabilitacije je poboljšati funkciju pogođenog dijela tijela, smanjiti bol, povećati pokretljivost i vratiti pacijenta u optimalno stanje funkcionalnosti.
Postoperativna rehabilitacija, s druge strane, odnosi se na proces rehabilitacije nakon kirurškog zahvata. Ova vrsta rehabilitacije ima za cilj olakšati oporavak nakon operacije, smanjiti rizik od komplikacija, obnoviti snagu i funkciju pogođenog dijela tijela te poboljšati kvalitetu života pacijenta.
Obje vrste rehabilitacije obično uključuju kombinaciju terapijskih vježbi, manualne terapije, elektroterapije, kao i savjete o pravilnoj prehrani i načinu života kako bi se osiguralo što brže i potpunije ozdravljenje. Ovi programi često vode kvalificirani fizioterapeuti ili stručnjaci za rehabilitaciju koji prilagođavaju tretmane individualnim potrebama svakog pacijenta.
Ovisno o vrsti ozljede može trajati do 3, 6 ili više mjeseci.

(klikni za više informacija)

Individualni medicinski trening

Individualni medicinski trening je prilagođeni program vježbi koji se razvija prema potrebama i ciljevima pojedinca uzimajući u obzir medicinske uvjete, prethodne ozljede ili bolesti, minimizirajući rizik od ozljeda ili komplikacija. Ciljevi individualnog medicinskog treninga mogu uključivati poboljšanje snage, fleksibilnosti, kardiovaskularnog zdravlja ili općeg dobrostanja, uzimajući u obzir ograničenja ili specifične potrebe pojedinca. Ovaj oblik treninga često se koristi u rehabilitaciji nakon ozljeda ili operacija, kao i za upravljanje kroničnim medicinskim stanjima.

(klikni za više informacija)

Individualni rehabilitacijski trening u vodi

Rehabilitacijski trening u vodi, poznat i kao hidroterapija ili aqua terapija, je oblik terapije koji se provodi u vodi kako bi se poboljšala funkcija tijela, smanjila bol i potaknuo oporavak nakon ozljeda ili operacija. Obično uključuje terapijske vježbe i pokrete koji se izvode u plitkoj ili dubokoj vodi pod nadzorom kvalificiranog terapeuta. Voda pruža otpor, ali istovremeno smanjuje težinu tijela, što olakšava pokrete i smanjuje rizik od ozljeda. Ovaj oblik terapije može biti koristan u rehabilitaciji različitih stanja, uključujući ozljede mišića, zglobova, kralježnice, kao i kod neuroloških stanja, ali i za poboljšanje općeg zdravlja i kondicije.

(klikni za više informacija)

Saznajte

Metode koje koristimo

Fizikalna terapija

Masaža, elektro terapija i terapija ultrazvukom.

Kineziterapija i rehabilitacijski trening

Terapijske vježbe u svrhu poboljšanja funkcija mišićno-koštanog sustava, oblažavanja bolova i poticanja oporavka nakon ozljeda, bolesti ili neuroloških stanja kako bi se poboljšala kvaliteta života i povratila funkcionalna sposobnost.

Manualna terapija

Kaltenborn/Evjenth koncept - pristup fizioterapiji koji se temelji na manualnoj terapiji i terapiji vježbanjem, posebno usmjeren na liječenje problema s mišićno-koštanim sustavom, kao što su poremećaji u pokretljivosti zglobova, bolovi u mišićima i druga stanja povezana s lokomotornim sustavom.
Miofascijalna relaksacija - tehnika koja se koristi kako bi se opustili i oslobodili mišići i fascija, vezivno tkivo koje okružuje mišiće, kosti i organe. Može uključivati različite tehnike, uključujući duboku masažu, istezanje, tehnike disanja, kao i pritisak ili manipulaciju na specifičnim točkama ili područjima tijela kako bi se oslobodila napetost i poboljšala cirkulacija krvi i limfe.

Indiba - Tecar terapija

Neinvanzivni tretman visokovrekvencijskim strujama putem lokalnog zagrijavanja tkiva. Pomaže kod akutnih i kroničnih bolnih stanja, sportskih ozljeda, postoperativnih protokola rehabilitacije, ali i pripreme sportaša te oporavka od sportskih aktivnosti.

Healeex terapija

Healeex je inovativni uređaj koji ubrzava prirodne procese oporavka i revitalizacije tijela koristeći više različitih načina stimulacije tijela (hladna plazma, elektromagnetsko polje, mikro-struje, mikro-vibracije te svjetlost).

Ovako

Izgleda naš proces

1
Fizioterapeutski pregled i procjena

Prvi korak je uvijek analiza trenutnog stanja.

2
Odabir prave terapije

S razumijevanjem prema individualnim potrebama i specifičnom stanju.

3
Primjena adekvatnih metoda

Ne postoji jedna metoda prikladna za rješavanje svakog stanja, a iste ili slične ozljede kod različitih pacijenata ne znači da ih treba liječiti na isti način.